+36-66-322-611

kozge@bszc.hu

5600 Békéscsaba, Irányi u. 3-5.

  • Sikeres szereplés az angol OKTV országos döntőjében

    Sikeres szereplés az angol OKTV országos döntőjében

    Iskolánk diákja, Szekerczés Annabella (12.F) osztályos tanuló az Angol OKTV országos döntőjében a 22. helyezést érte el. Felkészítő tanára: Kovács-Fiskus Boglárka. Gratulálunk!

    Bővebben

  • Matematika ösztöndíjat nyertek diákjaink

    Matematika ösztöndíjat nyertek diákjaink

    Frissítés: A program beszámolója, valamint néhány eredménye a lentebbi PDF fájlokban érhető el. Matematika ösztöndíjat nyertek diákjaink az „Út a tudományhoz alprogramra” benyújtott sikeres pályázatunk segítségével. Ebben programban az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő lebonyolítója által támogatva, öt tehetséges diák és a mentortanár kutatási projektje valósulhat meg 9 hónapon keresztül. A „Kevésbé ismert…

    Bővebben

  • Sikeres a Közgé csapata az 50. Bibó Kupán

    Sikeres a Közgé csapata az 50. Bibó Kupán

    A Közgé lány kézilabda csapata 32. alkalommal vett részt az 50. Bibó Kupa Nemzetközi Kézilabdatornán Kiskunhalason 2017. március 11-12-én. A szombati napon megrendezett négy mérkőzésből négyet nyert meg az iskola csapata, legyőzve a székelyudvarhelyi, a budapesti, a Szilády és a Bibó István Gimnázium csapatát. A vasárnapi mérkőzésen legyőzték a mezőtúri csapatot, így a Bibó Kupa történetében,…

    Bővebben

  • Közgés sikerek a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen

    Közgés sikerek a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen

    A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján, a szakközépiskolai kategóriában iskolánk 10., 11. és 12. évfolyamos tanulói eredményesen szerepeltek. A 10. évfolyamon I. helyezett Varjú Dániel (10/F), a II. helyezett Molnár István (10/D), felkészítő tanáruk Schédl Ilona. A IV. helyezett Lehoczki Réka (10/B), felkészítő tanára Velkeyné Palócz Erika Nóra. A 11. évfolyamon II. helyezett Sódar Dávid (11/E),…

    Bővebben

  • Történetíró pályázaton nyertek a Közgé diákjai

    Történetíró pályázaton nyertek a Közgé diákjai

    A Tót Melanzs Kiadó „Így élünk mi vidéken”  elnevezésű középiskolások számára kiírt történetírói pályázatán iskolánk tanulói dobogós helyezést értek el. Bálint Valentina (12/E) I. helyezést, Bucsi Tamara (9/E) II. helyezést, Orlai Zsófia (12/E) III. helyezést ért el. Tong Vivien (9.E) különdíjat kapott a pályaművéért.

    Bővebben

  • Közgés diák nyerte meg a Szép Magyar Beszéd megyei döntőjét

    Közgés diák nyerte meg a Szép Magyar Beszéd megyei döntőjét

    Iskolánk diákja nyerte meg a „Szép Magyar Beszéd” 2017. évi Békés megyei döntőjét a szakközépiskolai kategóriában 2017. március 8-án.  Jantyik Zsanett 9.E osztályos tanuló a Győrben megrendezésre kerülő országos döntőn 2017. április 21-22-23-án vesz részt felkészítő tanárával, Szabó Ilonával. Péchy Blanka színművésznőnek 1960-ban létrehozott alapítványa indította el a Szép Magyar Beszéd versenyt, amely mára már…

    Bővebben

  • Békési Érték-Mérő: országos elődöntőbe jutott be a Közgé csapata

    Békési Érték-Mérő: országos elődöntőbe jutott be a Közgé csapata

    A Békés Megyei Önkormányzat „Békési Érték-Mérő” vetélkedő megyei döntőjén I. helyezést ért el és így bejutott az országos elődöntőbe a Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma 12. E osztály 4 fős csapata 2017. február 21-én, Békéscsabán. Gratulálunk a csapat tagjainak, és felkészítő tanáruknak! A csapat tagjai: Hortobányi Zsanett, Kis Kata,…

    Bővebben

  • Sikeresen szerepeltek a PENdroid versenyen a Közgé diákjai

    Sikeresen szerepeltek a PENdroid versenyen a Közgé diákjai

    A Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma csapata a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza és a PENdroid tehetséggondozó csoport által meghirdetett PENdroid 2017 országos döntőjében 2. helyezést ért el. A PENdroid 2017. versenyre 2-4 fős középiskolás diákokból álló csapatok nevezhettek. A szervezők célkitűzése, hogy támogassák az Android alapú fejlesztés oktatását, tananyagokkal…

    Bővebben

  • Közgés diákok a B33 Diákolimpia Országos elődöntőjén

    Közgés diákok a B33 Diákolimpia Országos elődöntőjén

    Az iskola tanulói a Kosárlabda B33 Diákolimpia Országos elődöntőjén 9. helyezést értek el Budapesten 2017. február 6-án. A csapat tagjai: Faragó Richárd 11/D, Csák Dániel 11/A, Szarvas Ádám 9/A, Sódar Dávid 11/E. Felkészítő tanár: Gerendeli Gábor Gratulálunk!  

    Bővebben

  • Közgés siker a „Békési Érték-Mérő” vetélkedőben

    Közgés siker a „Békési Érték-Mérő”  vetélkedőben

    Bejutottak diákjaink a Békési Érték-Mérő vetélkedő megyei döntőjébe! A Békés Megyei Önkormányzat „Békési Érték-Mérő” vetélkedő járási középdöntőjén I. helyezést ért el a Közgé 12/E osztályának 4 fős csapata 2017. február 10-én, Békéscsabán. A Békés megyei értékek, hungarikumok témakörében szervezett háromfordulós vetélkedő célja: a fiatalok hungarikum mozgalomba való bevonása, elméleti és tárgyi tudásuk bővítése a magyarság…

    Bővebben