+36-66-322-611

kozge@bszc.hu

5600 Békéscsaba, Irányi u. 3-5.

  • Sikerek az ÁSZÉV döntőben

    Sikerek az ÁSZÉV döntőben

    A Békéscsabai SZC Széchenyi István Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma diákjai eredményesen szerepeltek az ÁSZÉV döntőjén Turisztikai ismeretek vizsgatárgyból. Szegedi Zita Karolina (12/E) 3. helyezett lett, Kaplonyi Dóra (12/F) 5. és Doba Zoltán (12/F) 6. helyen végzett. Felkészítő tanár: Aradszky Ilona

    Bővebben

  • Illemtan verseny

    Illemtan verseny

    A Közgé csapatai sikeresen szerepeltek az 17. Országos Középiskolai Illemtani Versenyen. Iskolánk két csapata jutott be a 17. Országos Középiskolai Illemtani Verseny országos döntőjébe, amelyen a 3. és a 4. helyezést érték el. Ebben  az évben 384 fő jelentkezett és vett részt az online fordulóban. Az eredmények alapján 10 (háromfős) csapat jutott tovább az országos…

    Bővebben

  • Aerobik versenyeredemény

    Aerobik versenyeredemény

    Molnár Petra (9/E) tanulónk aerobik egyéni verseny ifjúsági kategóriájában lett első helyezett a Dobozi Szabadidős és Mozgáskultúra KHSE által szervezett program keretében. A versenyzőknek a koreográfiákat egyénileg kellett összeállítaniuk a versenyszabályzatnak megfelelően. Sziromi Katalin volt a főbíró, két egykori tanítványát kérte fel a művészi hatás- és technikai bírói feladatok ellátására. Gratulálunk!

    Bővebben

  • Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2. helyezés

    Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2. helyezés

    A Közgé a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos szakgimnáziumi rangsorában a 2. helyezett lett. Az intézmény 4 tanulója jutott be az országos döntőbe, amelyet Kecskeméten rendeztek meg 2018. március 29-én. A 9. évfolyamon Nagy Ádám (9/E) a 4. helyen végzett, felkészítő tanára Endrődi Mónika; Németh Regina (9/FKNY) 6. helyezést ért el, felkészítő tanára Matyuska Ferenc. A 11. évfolyamon…

    Bővebben

  • Közgés diákok a Hajnal Imre Matematika tesztversenyen

    Közgés diákok a Hajnal Imre Matematika tesztversenyen

    Iskolánk tanulói részt vettek a XXII. Hajnal Imre Matematikai Tesztversenyen. Az I. kategóriában (9-10. évfolyam) Németh Regina a 7. helyen  végzett (felkészítő tanára Matyuska Ferenc); a II. kategóriában (11-12. évfolyam) Molnár István 5. és Varjú Dániel a 6. helyen végzett, felkészítő tanár Schédl Ilona.

    Bővebben

  • A Közgé csapata nyerte az 51. Bibó Kupát

    A Közgé csapata nyerte az 51. Bibó Kupát

    A három napos tornán csapatunk a Székelyudvarhely, Makó, Kiskunhalas és a budapesti Eötvös Lóránd Szakgimnázium csapatával küzdött meg, mely során sikerült valamennyi meccset megnyerniük. A csapat tagjai: Edzőjük Szabó Károly tanár úr volt. Gratulálunk a csapatnak és az edzőjüknek, ügyesek voltatok!

    Bővebben

  • Zrínyi Ilona Matematikaverseny kupát nyertek diákjaink

    Zrínyi Ilona Matematikaverseny kupát nyertek diákjaink

    Diákjaink a XXIX. Zrínyi Ilona Matematikaversenyen a 9. évfolyam, a 10. évfolyam, a 11. évfolyam kategóriájában I. helyezést, a 12.évfolyam kategóriájában II. helyezést értek el. Az összesített eredmények alapján az intézmény csapata megyei I. helyezést szerezte meg, így a Zrínyi Ilona kupát ebben az évben az intézmény kapta meg. A csapat tagjai: A 2018. március…

    Bővebben

  • Irodalom vetélkedőn 3. helyezést ért el a Közgé csapata

    Irodalom vetélkedőn 3. helyezést ért el a Közgé csapata

    Iskolánk csapata sikeresen szerepelt a Mikszáth és kora elnevezésű kétfordulós irodalmi vetélkedőn. A szeghalmi Péter András Gimnázium és Kollégium által meghirdetett „Keresem ősöm udvarát…” elnevezésű kétfordulós irodalmi-, nyelvi- és kommunikációs versenyen vett részt a 10/E osztály csapata. A szeghalmi döntőn a 3. helyezést érték el. Az 1. fordulóban 50 kérdésből álló feladatlapot kellett kitölteni, a…

    Bővebben

  • Közgés diák az Implom verseny döntőjében

    Közgés diák az Implom verseny döntőjében

    Bíró Róbert 11/D osztályos tanulónk az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny megyei I. helyezettjeként a szakgimnázium kategóriában bejutott a Kárpát-medencei döntőbe, a 14. helyen végzett. Felkészítő tanára: Tóth Eszter. Gratulálunk mindkettőjüknek!

    Bővebben

  • Újabb siker a matek OKTV-n!

    Újabb siker a matek OKTV-n!

    Matematika OKTV döntőbe jutottak a Közgé diákjai. Iskolánk két tanulója, Molnár István (11/D) és Varjú Dániel (11/F) bejutott a matematika OKTV verseny 3. fordulójába, az országos döntőbe. Felkészítő tanár: Schédl Ilona. Mindnyájuknak gratulálunk, sok sikert kívánunk a döntőben!

    Bővebben